Wejdź do relacji wpisując dane e-mail oraz hasło podane podczas zakupu biletu:
Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj aby wygenerować nowe hasło.
Nie posiadasz jeszcze dostępu? Kliknij w przycisk i uzyskaj dostęp!
Dobrowolna DarowiznaProwadzący: prof. Paul Gilbert – psycholog kliniczny, psychoterapeuta i twórca terapii skoncentrowanej na współczuciu (CFT), współczującego treningu umysłu (CMT), wykładowca na Uniwersytecie w Derby.
Dla kogo: Szkolenie dla profesjonalistów i wolontariuszy
Czas trwania: 1 godzina
Współczucie to postawa, która obejmuje pewien zestaw uczuć, myśli, motywacji i zachowań, które można skierować w stronę dowolnej żywej istoty (nas samych, innej osoby, grupy ludzi, społeczeństwa, zwierząt, środowiska).
Współczucie dla siebie opiera się na zrozumieniu, że chociaż odczuwanie bólu jest trudne, jest to normalne ludzkie doświadczenie, a nie porażka z naszej strony i nie jesteśmy sami. Następnie obejmuje kierowanie uczuć życzliwości i troski w stosunku do siebie, tak samo jak w przypadku kogoś innego, na kim nam zależy. I wreszcie, skupienie naszej uwagi i energii na tym, jak możemy poprawić nasz własny ból i przejść przez walkę, przed którą stoimy.
Dzięki szkoleniu szkoleniu:
poznasz definicję współczucia z perspektywy terapii skoncentrowanej na współczuciu (CFT) - podejścia stworzonego przez prowadzącego szkolenie - prof. Paula Gilberta
dowiesz się o stosowaniu technik CFT w kontekście problemów psychicznych w pomocy osobom, które ucierpiały z powodu wojny
Opis projektu “AMiE dla Ukrainy” W obliczu piętrzących się potrzeb udzielania wsparcia oraz sytuacji wymagających profesjonalnej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej, AMiE we współpracy z profesorem Robertem Leahym – dyrektorem American Institute of Cognitive Therapy przygotowało serię wystąpień skierowanych do profesjonalistów oraz innych “pomagaczy” i wolontariuszy. Nasi prelegenci podzielą się swoim warsztatem pracy w obliczu traumy oraz praktycznymi wskazówkami, jak chronić się przed wypaleniem w związku z niekończącą się ilością potrzeb pomocowych. Jedną z głównych zasad AMiE jest zachęcanie psychoterapeutów do zaangażowania społecznego. Projekt realizowany jest pro bono i wspiera działalność szkoły psychoterapii AMiE dla uchodźców ukraińskich. Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim osobom, które zaangażowały się w program, a zwłaszcza naszym wspaniałym ekspertom: dr Staniaszek (Polska), dr Joe Ruzek (USA), dr Lata McGinn (USA), dr Babak Najand (Iran), dr Paul Gilbert (Wielka Brytania), dr Ryan Kennedy (USA), Michael Duffy, dr (Wielka Brytania), dr Robert L. Leahy (USA), dr William Miller (USA), dr John Markowitz (USA), dr Alistair Black, dr (Północna Irlandia), dr Candice Monson (Kanada), Emily Dr Holmes (Szwecja), Dr Frank Dattilio (USA), Dr David A. Clark (Kanada), Dr Patricia Resick (USA), Dr Cory Newman (USA), Dr Richard Vandiver (USA), Denise Dr Walker (USA), Dr Ricardo Munoz (USA), Dr Evelyn Sandeen (USA), Dr Jill Rathus (USA), Joanna Sielska, mgr inż. (Polska)
Iga Jaraczewska i Anna Derwich