profile-bg
#
 

Zamartwianie się i jak sobie z nim poradzić

Wejdź do relacji wpisując dane e-mail oraz hasło podane podczas zakupu biletu:

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj aby wygenerować nowe hasło.


Nie posiadasz jeszcze dostępu?
Kliknij w przycisk i kup dostęp!

50,00 PLN

Darowizna

Prowadzący: prof. Robert L. Leahy – psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, dyrektor Amerykańskiego Instytutu Terapii Poznawczej w Nowym Jorku i profesor psychologii klinicznej  na Wydziale Psychiatrii w Weill Cornell Medical College.

Dla kogo: Szkolenie dla profesjonalistów i wolontariuszy 

Czas trwania: 1 godzina

 

Kiedy spotykają nas trudne, negatywne wydarzenia, często zdarza się, że zaczynamy martwić się przyszłymi problemami, z którymi naszym zdaniem nie możemy sobie poradzić. Martwienie się wiąże się z nadmiernym skupieniem się na zagrożeniu, niedocenianiem naszej zdolności do radzenia sobie i ciągłym skupianiem się na naszych negatywnych myślach.

 

Długo utrzymujące się zamartwianie sprawia, że zwracamy uwagę tylko na bieżący moment, pozbawia nas przyjemności i często prowadzi do bezsenności. Przewlekłe zmartwienie może również  prowadzić do depresji.

 

Dzięki szkoleniu poznasz niektóre poznawczo-behawioralne modele martwienia się oraz różne techniki, które mogą pomóc w radzeniu sobie ze zamartwianiem.

Opis projektu “AMiE dla Ukrainy” W obliczu piętrzących się potrzeb udzielania wsparcia oraz sytuacji wymagających profesjonalnej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej, AMiE we współpracy z profesorem Robertem Leahym – dyrektorem American Institute of Cognitive Therapy przygotowało serię wystąpień skierowanych do profesjonalistów oraz innych “pomagaczy” i wolontariuszy. Nasi prelegenci podzielą się swoim warsztatem pracy w obliczu traumy oraz praktycznymi wskazówkami, jak chronić się przed wypaleniem w związku z niekończącą się ilością potrzeb pomocowych. Jedną z głównych zasad AMiE jest zachęcanie psychoterapeutów do zaangażowania społecznego. Projekt realizowany jest pro bono i wspiera działalność szkoły psychoterapii AMiE dla uchodźców ukraińskich. Chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim osobom, które zaangażowały się w program, a zwłaszcza naszym wspaniałym ekspertom: dr Staniaszek (Polska), dr Joe Ruzek (USA), dr Lata McGinn (USA), dr Babak Najand (Iran), dr Paul Gilbert (Wielka Brytania), dr Ryan Kennedy (USA), Michael Duffy, dr (Wielka Brytania), dr Robert L. Leahy (USA), dr William Miller (USA), dr John Markowitz (USA), dr Alistair Black, dr (Północna Irlandia), dr Candice Monson (Kanada), Emily Dr Holmes (Szwecja), Dr Frank Dattilio (USA), Dr David A. Clark (Kanada), Dr Patricia Resick (USA), Dr Cory Newman (USA), Dr Richard Vandiver (USA), Denise Dr Walker (USA), Dr Ricardo Munoz (USA), Dr Evelyn Sandeen (USA), Dr Jill Rathus (USA), Joanna Sielska, mgr inż. (Polska)

Iga Jaraczewska i Anna Derwich